Těhotenská vyšetření

Prenatální kardiologické vyšetření plodu

Toto vyšetření může být indikováno při podezření na patologii srdce plodu. Provádíme ho v dětské kardiologické ambulanci. Objednat se můžete ZDE.
 
 
 
Kombinovaný prvotrimestrální screening v těhotenství
 
Máme certifikát Fetal Medicine Foundation pro provádění prvotrimestrálního screeningu.
Kombinovaný prvotrimestrální screening se provádí od 10. do 14. týdne těhotenství a slouží k odhalení zvýšeného rizika výskytu chromozomální abnormality, zejména Downova syndromu a dalších. Vyšetření kombinuje biochemické vyšetření s ultrazvukovým vyšetřením. Naměřené hodnoty se zadávají do speciálního softwaru, který vypočítá míru rizika výskytu vady. Odběr biochemických markerů se provádí mezi 11. a 12. týdnem těhotenství. Ultrazvukové    vyšetření     se následně     provádí ideálně od 12. do 13. týdne těhotenství. Základním ukazatelem je tloušťka šíjového projasnění kožní řasy na krku plodu. Schopnost záchytu postižení plodů tímto vyšetřením je přes 90%.

 
Druhotrimestrální screening
 
Během celého těhotenství je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa. V naší ambulanci Vám kromě standardního monitorování vašeho stavu a testu na těhotenskou cukrovku nabízíme také screening ve 2. trimestru. Provádíme jej kolem 20. týdne těhotenství a zjišťujeme množství plodové vody, umístění placenty v děloze, činnost srdce a ledvin miminka a odhad jeho váhy a přesného stáří. Dokážeme během něj také podrobně vyšetřit stavbu těla plodu a odchylky v umístění, velikosti a tvaru většiny vnitřních orgánů, zhodnotit velikost jednotlivých částí plodu a ověřit tak jeho správný vývoj a růst. Pokud ještě nemáte potvrzeno pohlaví miminka, dozvíte se jej během tohoto vyšetření.
 
 
 
Pokud jste těhotná a máte zájem o provedení kombinovaného prvotrimestrálního nebo druhotrimestriálního screeningu na našem certifikovaném pracovišti, prosím kontaktujte naši ambulanci    596 491 602. Sestřičkou bude naplánováno laboratorní vyšetření a poté ultrazvukové vyšetření lékařem. Cena prvotrimestrálního screeningu je 1500,- korun, druhotrimestrální stojí 1000,- korun - vše se hradí v naší gynekologické ambulanci.
 
 
Budeme se na Vás těšit.