Přirozený porod

Co je přirozený porod?
Přirozený porod znamená porod bez použití léků. Místo toho se využívá technik relaxace a řízeného dýchání proti bolesti a minimální zásahy do průběhu porodu. Mnohé rodičky považují tuto zkušenost, navzdory bolesti, za posilující a obohacující. Přirozený porod je způsob porodu, který dává volný průběh přírodním zákonům. V naší porodnici maximálně podporujeme přirozený způsob porodu a plně respektujeme Váš porodní plán, který vychází z Vašich potřeb a přání. U nás si můžete vybrat svůj způsob relaxační polohy i místo či polohu při samotném porodu.

 

Proč ženy volí přirozený porod?

  • porod probíhá bez pomoci léků, včetně léků proti bolesti či epidurální anestezie
  • na nezbytně nutné se omezují lékařské zásahy, jako je nepřetržité monitorování plodu nebo nástřih hráze
  • žena si vede proces porodu a vypořádává se s ním jakýmkoli způsobem, který jí vyhovuje
  • ženy se cítí zodpovědné za svůj porod 

 

HYPNOPOROD

Je vyzkoušená a osvědčená technika a také filozofie, která vede a připravuje ženu na porod v klidném a neobyčejně krásném stavu. Je to program, který bere v úvahu psychickou i fyzickou pohodu matky, jejího porodního partnera a novorozence.

Program hypnoporodu je postaven na uceleném procesu, který zahrnuje speciální dýchání, relaxaci, vizualizaci, meditativní praxi, optimální výživu a pozitivní nastavení mysli. A co je nejdůležitější, podporuje atmosféru vzájemného respektu k rodící se rodině i k poskytovateli zdravotní péče.

 

Naší filozofií je umožnit ženám přirozený porod dle svých přání, v klidu, uvolnění a napojení na miminko a vlastní tělo. Naše porodnice proto spolupracuje s organizací Jemné zrození, která kurzy hypnoporodu nabízí.

 

V čem Vám může pomoci kurz hypnoporodu?

  • Pomůže Vám ponořit se v průběhu porodu do stavu hluboké relaxace a porodit své dítě přirozeně, pokud možno bez léků a lékařských zásahů.
  • Vy i Váš doprovod budete k porodu přistupovat beze strachu a s vědomostmi.
  • Porod pro Vás bude pozitivní a obohacující zkušeností.