Odcházíme bez miminka

Odcházíme bez miminka
Neonatologie je krásná, protože je spojená se zrozením nového života, které přináší obrovské štěstí a radost oběma rodičům a celé rodině. Přestože tyto okamžiky převládají, dochází i k situacím, kdy je toto štěstí vystřídáno smutkem ze ztráty dítěte, které se buď narodí mrtvé a nebo je jeho stav po porodu natolik závažný, že se přes veškeré úsilí nepodaří miminko zachránit. Ztráta vlastního dítěte je náročné a těžké životní období, na které se rodič nikdy nemůže předem připravit. K překonání tohoto období je nutné mít dostatek informací a nablízku někoho, komu důvěřujete a na koho se můžete obrátit s žádostí o pomoc a podporu.
Jsme přesvědčeni, že v takovém případě je velmi důležité zajistit nejen ženě, ale i celé rodině maximální pomoc a podporu, a proto jsme zahájili spolupráci s neziskovou organizací Dítě v srdci, která ženám při perinatální ztrátě poskytuje vše potřebné k tomu, aby se s touto situací co nejlépe vypořádaly.
 
Dítě v srdci Vám v těžké životní situaci může být
  • podporou a bezpečným průvodcem
  • nápomocné při hledání odpovědí na řadu vašich otázek
  • praktickým rádcem
 
Memory boxy
Memory boxy jsou unikátním projektem Dítěte v srdci. Pomáhají rodičům uchovat maximální množství vzpomínek na jejich miminko, dávají jim pocit, že s jejich dítětem bylo dobře zacházeno, a i když krátce, přesto měli možnost být dobrými rodiči. Provází procesem truchlení a usnadňuje jej. V každém memoryboxu rodiče najdou oblečení pro miminko, dvě identické háčkované hračky (jedna pro rodiče, jedna pro miminko), deku na zabalení miminka, sadu pro tvorbu otisku ručiček a nožiček, animovanou knížku pohádek, svíčku, vonný olejíček), brožury a tvořivý sešit pro období truchlení. Memory boxy najdete i v naší nemocnici.