Pár tipů pro novopečené rodiče

Jakmile dorazíte s miminkem domů, začne Vám ta pravá jízda. Prvních dvanáct měsíců je pro vývoj miminka a Vašeho vztahu k němu klíčových. Zatímco novorozenec si zvyká na roztodivný život „mimo bříško“ a poznává prostorově neomezené možnosti, Vy, jako novopečení rodiče si rozšiřujete seznam jeho potřeb. Musíte se připravit na to, že to v žádném případě nebude hračka a seznam se bude opravdu rychle prodlužovat. V prvních dnech a týdnech bude miminko růst a přibírat doslova před očima. 


Všichni rodiče často přemýšlejí, jestli je vývoj jejich dítěte takový, jaký by měl být. Buďte v klidu a přestaňte porovnávat vývoj Vašeho miminka s jinými kojenci nebo s normami ve vývojových tabulkách. Děti se vyvíjejí různou rychlostí, a proto porovnávejte jejich pokroky pouze s  jednotlivými milníky z předchozího týdne nebo měsíce. Při sledování úspěchů Vašeho miminka mějte na paměti, že každá lidská osobnost se vyvíjí různou rychlostí, má konkrétní potřeby a preference.


Jako novopečení rodiče máte jistě otázky týkající se všeho od kojení, přes mytí a koupání dítěte, až po výměnu plenek. Novorozenci bohužel nemají univerzální návod k použití, a proto jsou tu pro Vás členové týmu našeho Centra péče o matku a dítě, aby Vám zodpověděli Vaše otázky, které možná máte ohledně Vaší nové role rodiče. Pár odpovědí možná najdete v našem stručném průvodci, který Vás provede vším, co potřebujete vědět o péči o miminko během vyčerpávajících, ale nádherných prvních týdnů.
 
 

Dokumenty ke stažení