Šestinedělí

Šestinedělí je čas, kdy si zasloužíte péči lidí, které máte kolem sebe, abyste se mohla zotavovat po porodu. Je to období plné změn, kdy je důležité o sebe pečovat, abyste byla brzy fit a mohla si začít naplno užívat svého právě narozeného drobečka. Toto období přináší také řadu otázek, které Vám rádi zodpoví pracovníci našeho Centra péče o matku a dítě. Můžete se také podívat do našeho přehledného manuálu.
 
To, jak u Vás bude probíhat šestinedělí a jak rychle se budete po porodu zotavovat, ovlivňuje mnoho faktorů. Individuální je rychlost zotavování i poporodní příznaky. Naslouchejte potřebám svého těla a dopřejte mu dostatek času na regeneraci. Tělo po porodu prochází různými fázemi a procesy, všechny jsou však dočasné. Abychom Vám toto mimořádné období usnadnili, připravili jsme pro Vás dárkovou tašku s množstvím užitečných věcí, kterou si můžete při odchodu z porodnice vyzvednout. V naší lékárně máme pro Vás za zvýhodněnou cenu připravené balíčky pro péči o sebe, k péči o miminko nebo přípravky, které Vám mohou pomoci v kojení. 
 
 
V tomto období také začíná náročná domácí péče o miminko. Všechny problémy, které možná nastanou, můžete konzultovat v naší laktační poradně. Získáte tam rady ohledně kojení, co dělat, pokud miminko nepřibírá, pokud se nepřisává, pokud máte problémy s prsy nebo bradavkami, pokud miminko pláče, nespí, potřebuje pomoc s usínáním, není u kojení spokojeno, blinká, má problémy se stolicí, a podobně. Kromě toho se v laktační poradně můžete naučit vázat miminko do šátku na nošení, dovědět se, jak začít s příkrmy a jak pokračovat v kojení miminka po 6. měsíci, kdy končí první etapa kojení – výlučné kojení.
 

Své otázky můžete z pohodlí domova položit i certifikované laktační poradkyni z organizace MAMILA, která Vás může doma opakovaně navštívit  nejenom během šestinedělí, ale kdykoliv to v době kojení budete potřebovat. Obracet se můžete také na online laktační poradnu MAMILY. Na webových stránkách Mamily také mimo jiné najdete videa, která Vám ukážou správné polohy při kojení, poradnu kojení a kontakty na poradkyně.