Napsali jste o nás

Vaše pochvaly můžete zaslat elektronicky na e-mail gabriela.dobesova@nemhav.cz nebo sekretariat@nemhav.cz. Zasláním pochvaly na tyto emaily souhlasíte se zveřejněním celého jejího obsahu na webové stránce www.porodnicehavirov.cz v sekci „Napsali jste o nás“. V případě, že se zveřejněním nesouhlasíte, napište tuto skutečnost na konci pochvaly. K odvolání Vašeho souhlasu již zveřejněné pochvaly prosím využijte stejný email, kde do textu odvolání souhlasu pro snazší vyhledávání uvedete datum zveřejnění pochvaly, kterou si přejete z webu odstranit.

Nemocnice uchovává Vaše pochvaly v písemné podobě v souladu s vnitřní dokumentací po dobu 5ti let, v elektronické podobě po dobu trvání souhlasu s jejím zveřejněním.

Porodnice, novorozenecké oddělení 26.9.2022

Dobrý deň,

4.7.2022 sa nám vo Vašej pôrodnici narodil náš syn. Chcela by som úprimne poďakovať všetkým, ktorí sa o nás starali na gynekologicko-pôrodnickom a novorodeneckom oddelení. Veľmi som sa pôrodu bála, no vďaka úžasnému prístupu a ochote všetkých zúčastnených to bol pre mňa krásny zážitok, na ktorý rada spomínam a rada o ňom všetkým rozprávam. Už sme si mysleli, že pôrod skončí sekciou, keďže ani po niekoľkodňovom vyvolávaní sa kontrakcie nerozbiehali. Nakoniec však prebehol prirodzene a pomerne rýchlo sa nám narodil zdravý chlapček presne v 42+0 tt s krásnymi mierami 3490 g a 50 cm. Kvôli vyvolávaniu som síce pobudla o pár dní dlhšie u Vás na oddelení, ale keďže sme mohli byť ubytovaní spolu s manželom, bolo to pre nás skoro ako dovolenka s chutnou a zdravou stravou. K tomu pekné zrekonštruované priestory a špičkové vybavenie (skvelé sú hlavne bezdrôtové CTG monitory). Lepšie som si to ani nemohla predstaviť.

Ešte raz veľké ďakujem pánovi primárovi, pani lekárkam, pôrodným asistentkám, sestričkám a sanitárkam. V neposlednom rade ďakujem dule Barbore, ktorá nás priviedla na myšlienku rodiť vo Vašej pôrodnici a taktiež za jej sprevádzanie pri pôrode. Váš prístup a ľudskosť sú obdivuhodné. Veľmi si vážim Vašu prácu.

Jana Ďurajková

Dětské oddělení 4.10.2022

Dobrý den,

je to již půl roku, co byl můj syn Ríša Ferko hospitalizován na dětském odd. k drobnému zákroku kvůli odstranění výrůstku v dutině ústní.V době hospitalizace bylo Ríšovi 10 let a já, jako jeho matka jsem s ním byla po celou dobu, díky čemuž celou situaci zvládl na výbornou. 

Nikdo se v žádném momentu nepozastavoval nad tím, že jsem tam s ním, nebo že je Ríša na mou přítomnost velký apod. Automaticky nám byl nabídnut nadstandard, ale i kdyby nebyl k dispozici, věřím, že by s mou přítomností nebyl problém. 

Jsem opravdu ráda, že Vaše nemocnice, resp. dětské oddělení respektuje rodiče, jako parťáka a nikoliv jako přítěž. Věřte, není to pravidlo, bohužel. Velmi si cením práce a přístupu celého personálu včele s panem primářem Hynkem Canibalem, jehož rukopis je na tomto oddělení velmi znát. Dovolte, abych Vám tímto dopisem vyjádřila velké díky a ocenila Vaši snahu dělat věci jinak a vlastně přirozeně. Hynka Canibala na každé oddělení, do každé nemocnice..

Děkujeme tedy nejen panu primáři, lékařům, vrchní sestře, operatérům, ale každé sestřičce, pomocnému personálu za to, že nám svou lidskostí a vřelostí zpříjemnili náš pobyt na Vašem oddělení.
 

S pozdravem

Marcela Coubalová a Ríša Ferko

Porodnice 26.8.2022

Dobrý den, 
dnes jsou to dva měsíce, co jsem v havířovské porodnici přivedla na svět chlapečka. A protože se vždy s potěšením podělím se svými pozitivními zážitky, zkušenostmi a dojmy, chci tady napsat chvalozpěvy na porodní oddělení. Taky abych ženám,  chystajícím se rodit, ulehčila rozhodování ve výběru porodnice a aby si maminky odnesly ty nejhezčí prožitky z příchodu svého děťátka na svět. 
 
Chtěla jsem hlavně vyjádřit obdiv i poděkování k práci celého kolektivu porodního sálu, neboť jsem se jako prvorodička vyššího věku hodně porodu obávala, takový laskavý, ochotný i vše vysvětlující a chápající přístup je výjimečný. Máme s čím srovnávat, neboť manželova dcera přivedla na svět své dvě děti v Hradci Králové, já jsem z Uherského Hradiště (tam rodila má sestra a kamarádky) a opravdu se samy divily, neboť v obou porodnicích zaznamenávaly spíše laxnější přístup. Kdežto porodní asistentky a lékařky zde v Havířově mi věnovaly maximální péči a snažily se mi třídenní útrapy ulehčit, jak jen to šlo a to nejen z profesionálního hlediska, ale i lidským přístupem. Nesmírně milým překvapením pro mě byla i krátká návštěva některých sestřiček na oddělení šestinedělí. 
 
Už na předporodních kurzech na mě nesmírně sympaticky zapůsobily porodní asistentky, které nás připravovaly perfektní informovaností a trpělivým přístupem na porod. Díky těmto usměvavým dámám jsem se přestala bát porodu, ba dokonce jsem se i začala těšit :-). A můžu říct, že ještě dnes, 9 týdnů po porodu, vstřebávám ty nejkrásnější dojmy a ač jsem příchod na svět svého miminka neměla lehký, odnesla jsem si z Vaší porodnice ty nejkrásnější vzpomínky. 
 
Vřelé díky paním lékařkám, sestřičkám a taky sanitářkám.
 
Lenka Motlová

Dětské oddělení 20.6.2022

Pěkný den.

Právě jsem se vrátila s dvouletým synem od Vás z nemocnice, kde jsme byli skoro týden hospitalizovaní na dětském oddělení. Jen Vám chci MOC PODĚKOVAT, jak je dětské oddělení vedeno. Nikdy jsem nezažila takový přístup. Tak laskavý, ochotný, se zájmem a lidskostí. Ať už šlo o paní uklízečky, ošetřovatelky, lékaře či sestřičky. Ani jednou se mi nestalo, že by byl někdo nepříjemný nebo měl nějaké nemilé poznámky. Sestřičky za mnou chodily se zájmem, sdílely radost z každého posunu k lepšímu a u vyšetření či podávání léku se syna snažily povzbuzovat. Lékařky vše vysvětlily, na mě i na syna byly moc hodné a jednaly s citem. Nic nebyl problém. Syna jsem měla neustále u sebe v posteli. Téměř celý týden proplakal bolestí i v noci a přesto byli všichni nesmírně milí. Máme to k Vám téměř hodinu a půl cesty a pokud by se ještě jednou někdy kdykoliv cokoliv nedejbože stalo, tak jedeme jedině k Vám! To, že Vaše jídlo v nemocnici je pomalu jak na nějakém wellnes je další plus. Prosím, vyřiďte velkou pochvalu celému dětskému oddělení a mějte se moc krásně.

Šindelářová Dominika a Honzík Krejčí