Napsali jste o nás

Vaše pochvaly můžete zaslat elektronicky na e-mail gabriela.dobesova@nemhav.cz nebo sekretariat@nemhav.cz. Zasláním pochvaly na tyto emaily souhlasíte se zveřejněním celého jejího obsahu na webové stránce www.porodnicehavirov.cz v sekci „Napsali jste o nás“. V případě, že se zveřejněním nesouhlasíte, napište tuto skutečnost na konci pochvaly. K odvolání Vašeho souhlasu již zveřejněné pochvaly prosím využijte stejný email, kde do textu odvolání souhlasu pro snazší vyhledávání uvedete datum zveřejnění pochvaly, kterou si přejete z webu odstranit.

Nemocnice uchovává Vaše pochvaly v písemné podobě v souladu s vnitřní dokumentací po dobu 5ti let, v elektronické podobě po dobu trvání souhlasu s jejím zveřejněním.

Porodnice 10.7.2024

Dobrý den,
chtěl bych upřímně a s vděkem poděkovat Havířovské porodnici a oddělení šestinedělí za naprosto skvělou práci, kterou tam všichni odvádíte. A tím myslím od lékařek až po paní které se starají o pořádek. Tak lidské a chápající prostředí, neskutečná trpělivost, ochota a přístup Vás všech mne naprosto ohromil...a to jsem člověk kryticky :D Navíc, když vezmu v potaz kolik práce dnes a denně musíte zmáknout, aby vše klapalo jako právě u Vás. Kdyby se každý člověk v lékařství choval k pacientům jako právě Vy, tak by bylo na tom světě zase o něco lépe.
Chtěl bych ještě z celého srdce za mne, maminku Lenku Zahradníkovou a syna Matýska poděkovat konkrétní osobě a tou je porodní asistentka paní Lucie Šimáčková (snad jsem jméno nezkomolil), která nám svým andělským chováním a přístupem celé to drama udělala mnohem snažším. Jste člověkem, který je absolutní oporou pro maminku v tak těžké chvíli jako je třeba komplikovaný porod. Moc Vám děkujeme za Vaši spolupráci s naší dulou a péči až do samotného konce. Jste skvělá.
 
Ondřej Larisch, Lenka Zahradníková a Matýsek. 

Porodnice 10.4.2024

Dobrý den p. řediteli,

dne 2.4.2024 jsem do Vaší porodnice nastoupila k vyvolání porodu. Z důvodu komplikací u plodu byl porod ukončen akutním císařem Poté nastaly další komplikace u mně, kdy jsem ztratila mnoho krve a hrozilo odstranění dělohy.
Díky Vašemu profesionálnímu týmu lékařů, sestřiček a všech lidí okolo se vše zachránilo převážně obrovské díky panu Mudr. Věcek, který mne operoval.
Jelikož, sama vím, jak moc je pochvala ze strany vedení důležitá a minimálně potěší a nakopne do další práce, která je ve zdravotnictví tolik nedocenitelná.

Jste skvělí 

Děkujeme z celého srdce, že se můžeme společně radovat a těšit ze
společných dní.

Maminka Tereza, tatínek Petr a novorozený syn Patrik

Porodnice 25.1.2024

Vážení zdravotnícky a nezdravotnícky personál a lekári,
 
chcem Vám touto cestou vyjadriť svoju hlbokú vďaku a vľúdne srdce za vašu neoceniteľnú prácu a starostlivosť, ktorú ste mi poskytli počas skvelého pôrodu (síce to bol nečakaný zvrat, ktorý som si ani nepredstavovala, ale o to krajší zážitok).
 
Vaša oddanosť, profesionalita a láska, ktorou ste vykonávali svoju prácu, mi poskytli obrovský pocit istoty a pohodlia v týchto vzácnych chvíľach. Vaša schopnosť udržať pokoj a úctu v každej situácii vytvorila atmosféru dôvery a bezpečia, ktorá mi umožnila plne sa sústrediť na príchod našej novej rodinnej príslušníčky. Menovite by som chcela poďakovať:
Sestričke, ktorá má prijala ešte ráno na prvé pásy o 11:00 (neviem meno ale bolo to 05.01. a bola extrémne milá a ľudská). Potom pani doktorečke, ktorá ma ráno vyšetrila a nič nenechala na náhodu a konzultovala môj stav s pánom primárom Mrózekom. Obrovská vďaka pani sestričke Katke Konderlové, ktorá ma od začiatku pripravila na príjem a neskôr aj na operačnú sálu a stále ma uisťovala, že všetko bude dobré. Pánovi primárovi Mrózekovi, za jeho profesionálny prístup, rozhodný prejav, krásne modré oči a to najlepšie rozhodnutie aké mi ponúkol (akútnu sekciu), do konca života vám budem vďačná.
Sestričke Jolanke Kiacové, ktorá ma držala za ruky, keď mi pán doktor Ríhošek pichol spinal (pozdravujem pejsanka).  Jej láskavý pohľad a anjelský pokoj, ktorý z nej vyžaroval ma opäť uistil, že táto zostava ľudí v teame vie čo robí a robia to najlepšie ako vedia. Ďalej chcem poďakovať Marcele Hrbáčkovej, Jarke Cieleckej, Jane Kublovej, Ive Gawronovej, Marte Delongovej, Barbore Šmálovej, Šárke Vaňkovej, Martine Pilipčincovej, Nadi Bravencovej, Veronike Pucia, Kristínke Slámovej, Lucii Traslínovej, Dominike Danečkovej, Tereze Bizíkovej, Nikol Gattnerovej, Márií Schwarzovej, paniam upratovačkám a pánom šéfkuchárom. (Ak som zabudla na niekoho prepáčte.)
 
Pani Janke Kozykovej za jej profesionálny, ľudský prístup. Vy ste sa pre túto prácu narodila a s vami aj celý váš team ľudí.  Váš úžasný tímový prístup, odbornosť a starostlivý prístup i počas následnej starostlivosti mi dodali veľkú istotu, že som v najlepších rukách. Vaša trpezlivosť a ochota zodpovedať na moje otázky a uistiť ma, že som v bezpečí, boli mimoriadne cenné.
 
Cítim sa nesmierne šťastná a vďačná, že som mala tú česť byť pod vašou starostlivosťou. Vaša práca a oddanosť majú hlboký a trvalý vplyv na životy tých, ktorí vás potrebujú, a ja si uvedomujem, aký výnimočný dar je mať takýchto pozorných a zanietených profesionálov v zdravotníckom systéme.
 
Ešte raz vám úprimne ďakujem za všetko, čo robíte, a za to, že ste s nami zdieľali tento krásny a výnimočný okamih. Vaša práca je zázrak a vy ste skutoční hrdinovia.
 
S úctou a vďakou,
Rachel, Pavla a Viliam Rapčanovci

Porodnice 9.11.2023

V říjnu 2023 se nám v Havířově narodila dcera. Srdečně děkuji za přístup a péči porodnici, oddělení šestinedělí, novorozeneckému oddělení a nejvíce naší soukromé porodní asistentce, paní Alžbětě Štrosové. Jejich skvělý profesionální i lidský přístup neovlivnila ani skutečnost, že ve stejný den rodilo opravdu mnoho žen.
O téma porodu jsem se zajímala už dlouho před početím, připravovala se na přirozený porod, na porod doma bych si však nyní netroufla. Přestože jsem z města, které porodnici má, dala jsem důvěru porodnici v Havířově. Ta mě nezklamala, vše proběhlo v souladu s tím, co jsem o ní četla, slyšela a s absolvovaným předporodním letním minikurzem. Nejdůležitější a nejpřínosnější pro mě byla prohlídka prostor a několik setkání s úžasnou paní Štrosovou k seznámení se a ke konzultaci porodního plánu. Šla jsem tak do známého prostředí a tento porod pro mě ve vzpomínkách zůstane krásným a obohacujícím prožitkem. Bonusem bylo, že se podařilo narození dcery přímo do vany, kvůli čemuž jsem si původně porodnici v Havířově vybrala. Děkuji také vstřícnému personálu novorozeneckého oddělení, který mi pomohl v nejranější péči o dítě, obzvláště jsem vděčná za podporu spánku s miminkem v jedné posteli, bondingu během dne a za ukázku vázání do šátku. V neposlední řadě děkuji za hezké a milé dárky k narození.