Napsali jste o nás

Vaše pochvaly můžete zaslat elektronicky na e-mail gabriela.dobesova@nemhav.cz nebo sekretariat@nemhav.cz. Zasláním pochvaly na tyto emaily souhlasíte se zveřejněním celého jejího obsahu na webové stránce www.porodnicehavirov.cz v sekci „Napsali jste o nás“. V případě, že se zveřejněním nesouhlasíte, napište tuto skutečnost na konci pochvaly. K odvolání Vašeho souhlasu již zveřejněné pochvaly prosím využijte stejný email, kde do textu odvolání souhlasu pro snazší vyhledávání uvedete datum zveřejnění pochvaly, kterou si přejete z webu odstranit.

Nemocnice uchovává Vaše pochvaly v písemné podobě v souladu s vnitřní dokumentací po dobu 5ti let, v elektronické podobě po dobu trvání souhlasu s jejím zveřejněním.

Porodnice 14.12.2022

Dobrý den, 
přesně před rokem v tento čas, 14.12. 2021, se nám ve vaší porodnici narodila dvojčátka Matěj a Mikuláš. Možná si na náš porodní příběh pamatujete? Naši chlapečci přišli na svět velmi rychle, naprosto nečekaně, v týdnu 29+3. To je více než o dva a půl měsíce dříve, než jsme měli stanovený termín porodu. Při narození vážili pouhých  980 a 1 230g. 
Z celého srdce vám nyní chceme poděkovat. Někdy věci nejdou tak, jak si představujeme, ale my jsme měli neskutečné štěstí. Štěstí na to, že jsme byli ve správný čas (za pět dvanáct) na správném místě. Štěstí na lékařský tým, který nás zachránil. Víme, že jste do záchrany životů dali VŠE. Neskutečně jsme vám za to vděčni, až se to ani slovy vyjádřit nedá. Také bychom chtěli zmínit, že si velmi vážíme citlivého, empatického a profesionálního přístupu paní doktorky, která s námi rodiči komunikovala po narození dvojčátek a předala nám veškeré první informace o jejich zdravotním stavu. 
A jak to potom bylo dál? Start do života chlapečci neměli vůbec jednoduchý, ale vše si vybojovali. Jsou z nich zdraví, veselí kluci, plní chuti do života. Posíláme Vám poděkování a několik fotografií. :) 
Přejeme Vám krásný vánoční čas a do nového roku všechno nejlepší, hlavně zdraví. 
Děkujeme Vám za vše.

Rodiče Adámkovi 

Porodnice, novorozenecké oddělení 26.9.2022

Dobrý deň,

4.7.2022 sa nám vo Vašej pôrodnici narodil náš syn. Chcela by som úprimne poďakovať všetkým, ktorí sa o nás starali na gynekologicko-pôrodnickom a novorodeneckom oddelení. Veľmi som sa pôrodu bála, no vďaka úžasnému prístupu a ochote všetkých zúčastnených to bol pre mňa krásny zážitok, na ktorý rada spomínam a rada o ňom všetkým rozprávam. Už sme si mysleli, že pôrod skončí sekciou, keďže ani po niekoľkodňovom vyvolávaní sa kontrakcie nerozbiehali. Nakoniec však prebehol prirodzene a pomerne rýchlo sa nám narodil zdravý chlapček presne v 42+0 tt s krásnymi mierami 3490 g a 50 cm. Kvôli vyvolávaniu som síce pobudla o pár dní dlhšie u Vás na oddelení, ale keďže sme mohli byť ubytovaní spolu s manželom, bolo to pre nás skoro ako dovolenka s chutnou a zdravou stravou. K tomu pekné zrekonštruované priestory a špičkové vybavenie (skvelé sú hlavne bezdrôtové CTG monitory). Lepšie som si to ani nemohla predstaviť.

Ešte raz veľké ďakujem pánovi primárovi, pani lekárkam, pôrodným asistentkám, sestričkám a sanitárkam. V neposlednom rade ďakujem dule Barbore, ktorá nás priviedla na myšlienku rodiť vo Vašej pôrodnici a taktiež za jej sprevádzanie pri pôrode. Váš prístup a ľudskosť sú obdivuhodné. Veľmi si vážim Vašu prácu.

Jana Ďurajková

Dětské oddělení 4.10.2022

Dobrý den,

je to již půl roku, co byl můj syn Ríša Ferko hospitalizován na dětském odd. k drobnému zákroku kvůli odstranění výrůstku v dutině ústní.V době hospitalizace bylo Ríšovi 10 let a já, jako jeho matka jsem s ním byla po celou dobu, díky čemuž celou situaci zvládl na výbornou. 

Nikdo se v žádném momentu nepozastavoval nad tím, že jsem tam s ním, nebo že je Ríša na mou přítomnost velký apod. Automaticky nám byl nabídnut nadstandard, ale i kdyby nebyl k dispozici, věřím, že by s mou přítomností nebyl problém. 

Jsem opravdu ráda, že Vaše nemocnice, resp. dětské oddělení respektuje rodiče, jako parťáka a nikoliv jako přítěž. Věřte, není to pravidlo, bohužel. Velmi si cením práce a přístupu celého personálu včele s panem primářem Hynkem Canibalem, jehož rukopis je na tomto oddělení velmi znát. Dovolte, abych Vám tímto dopisem vyjádřila velké díky a ocenila Vaši snahu dělat věci jinak a vlastně přirozeně. Hynka Canibala na každé oddělení, do každé nemocnice..

Děkujeme tedy nejen panu primáři, lékařům, vrchní sestře, operatérům, ale každé sestřičce, pomocnému personálu za to, že nám svou lidskostí a vřelostí zpříjemnili náš pobyt na Vašem oddělení.
 

S pozdravem

Marcela Coubalová a Ríša Ferko

Porodnice 26.8.2022

Dobrý den, 
dnes jsou to dva měsíce, co jsem v havířovské porodnici přivedla na svět chlapečka. A protože se vždy s potěšením podělím se svými pozitivními zážitky, zkušenostmi a dojmy, chci tady napsat chvalozpěvy na porodní oddělení. Taky abych ženám,  chystajícím se rodit, ulehčila rozhodování ve výběru porodnice a aby si maminky odnesly ty nejhezčí prožitky z příchodu svého děťátka na svět. 
 
Chtěla jsem hlavně vyjádřit obdiv i poděkování k práci celého kolektivu porodního sálu, neboť jsem se jako prvorodička vyššího věku hodně porodu obávala, takový laskavý, ochotný i vše vysvětlující a chápající přístup je výjimečný. Máme s čím srovnávat, neboť manželova dcera přivedla na svět své dvě děti v Hradci Králové, já jsem z Uherského Hradiště (tam rodila má sestra a kamarádky) a opravdu se samy divily, neboť v obou porodnicích zaznamenávaly spíše laxnější přístup. Kdežto porodní asistentky a lékařky zde v Havířově mi věnovaly maximální péči a snažily se mi třídenní útrapy ulehčit, jak jen to šlo a to nejen z profesionálního hlediska, ale i lidským přístupem. Nesmírně milým překvapením pro mě byla i krátká návštěva některých sestřiček na oddělení šestinedělí. 
 
Už na předporodních kurzech na mě nesmírně sympaticky zapůsobily porodní asistentky, které nás připravovaly perfektní informovaností a trpělivým přístupem na porod. Díky těmto usměvavým dámám jsem se přestala bát porodu, ba dokonce jsem se i začala těšit :-). A můžu říct, že ještě dnes, 9 týdnů po porodu, vstřebávám ty nejkrásnější dojmy a ač jsem příchod na svět svého miminka neměla lehký, odnesla jsem si z Vaší porodnice ty nejkrásnější vzpomínky. 
 
Vřelé díky paním lékařkám, sestřičkám a taky sanitářkám.
 
Lenka Motlová