Náš tým

Bc. Martina Lassková, DiS.
Soukromá porodní asistentka
Bc. Martina Lassková, DiS.
"Přála bych si kontinuální péči pro ženy od začátku těhotenství až do konce šestinedělí".
"Přála bych si kontinuální péči pro ženy od začátku těhotenství až do konce šestinedělí".
Mé vzdělání: Univerzita Pardubice obor Porodní asistentka, Slezská univerzita v Opavě obor Sociální patologie a prevence
Co mám za sebou: mimo různých seminářů kurz NCO NZO Intenzivní péče v porodní asistenci
Proč dělám, co dělám: Práce porodní asistentky je pestrá a dynamická. S hodně velkou nadsázkou by se dala přirovnat k práci pilota - většinu času necháme ženu, ať si sama jede na autopilota a jen sledujeme, zda se neblíží nečekaná turbulence, u které je třeba rychle a efektivně zasáhnout:-) Porodní asistentky jsou jedinou zdravotnickou profesí, která vidí více radosti než utrpení a porodní bolest je jediná, která přejde a má smysl.
Co mně baví: Jsem si téměř jistá, že jsem v minulém životě byla hroch - mám totiž velkou vášeň pro teplé a kalné vody, takže si nejlépe odpočinu někde v termálech, dlouze naložená v léčivé vodě. Moc ráda také chodím na procházky, a protože mé pubertální děti toto již nebere, pořídila jsem si k nim psa.
Má vize ve vztahu k mé práci: Přála bych si kontinuální péči pro ženy od začátku těhotenství až do konce šestinedělí - porodní asistentka by nebyla jen cizí osoba, kterou náhodně potkáte u porodu, ale někdo, s kým jste se setkali již dříve a komu plně věříte. V ideálním případě by jedna porodní asistentka poskytovala péči jak matce, tak novorozenci.  V případě nemocniční péče by se mi líbilo, kdyby jedna asistentka měla přidělený jeden až dva pokoje a poskytovala péči zároveň matce i dítěti. Přála bych si vetší množství rodinných pokojů, ať každá maminka, která projeví zájem zůstat u nás se svým partnerem má tu možnost.  Bylo by super převést část péče do domácího prostředí. Podpořit ženy v časném odchodu domů s tím, že by je každý den mohla navštívit porodní asistentka, která by mamince mohla poradit, popřípadě pomoci vyřešit drobné zádrhele.
Bc. Jaroslava Cielecká
Soukromá porodní asistentka
Bc. Jaroslava Cielecká
"Jen u nás se pláče radostí a štěstím. Jsem ráda, že mohu být součástí těchto emocí".
"Jen u nás se pláče radostí a štěstím. Jsem ráda, že mohu být součástí těchto emocí".
Mé vzdělání: SZŠ ve Frýdku-Místku, SZŠ v Olomouc, Ostravská univerzita
Co mám za sebou: kurz Urodynamiky ve FN Olomouc, kurz Ultrazvuk v porodní asistenci NCO NZO, Mentorský kurz
Proč dělám, co dělám: Vždy mě fascinoval zrod nového života. To, že vlastně ze dvou malých buněk vznikne člověk, je prostě zázrak. Přítomnost u porodu mě neskutečně nabíjí a když mohu být ženě v těchto chvílích oporou a po porodu tiše pozorovat vznik nové rodiny a nové lásky, je to pro mě takovou krásnou odměnou. Vždy mně hezky zahřeje u srdíčka, že jsem tomu trošku pomohla. A kromě toho, jen u nás se pláče radostí a štěstím.
Co mně baví: Relaxace pod představou wellnes pro mě není, to přímo nesnáším. Jako srávný Beran mám ráda přírodu, takže hory, voda, zahrada, procházky se psem... Chodím do keramiky, občas něco ušiju a také si ráda přečtu pěknou knížku - miluju Jamese Herriota, vždycky se zasměju a hned je mi lépe. V létě jezdím jako zdravotník na dětský výtvarný tábor a to je taky moc fajn.
Má vize ve vztahu k mé práci: Podle mně je ideální péče jedné porodní asistentky a jednoho lékaře/lékařky během celého porodu (nejlépe během celého těhotenství, porodu, šestinedělí). Krásné by bylo pojmout příchod dítěte jako vytvoření nové rodiny, kdy by žena s dítětem mohla být na pokoji po celou dobu pobytu i s partnerem a společně by se s miminkem poznávali a utvářeli citové vazby.
Bc. Kateřina Konderlová
Soukromá porodní asistentka
Bc. Kateřina Konderlová
"Na mé práci je nejkrásnější pohled na nově vzniklou rodinu. Tak podle mě vypadá štěstí".
"Na mé práci je nejkrásnější pohled na nově vzniklou rodinu. Tak podle mě vypadá štěstí".
Mé vzdělání: SZŠ Ostrava, Univerzita Pardubice obor Porodní asistence
Co mám za sebou: absolvovala jsem řadu kurzů, mimo jiné Mentorský kurz, lektorský kurz Gravijógy, Těhotenství očima porodní asistentky, Cvičení podle trimestrů, Rebozo - jemná péče o ženu, Cesta porodní báby a další. 
Proč dělám, co dělám: Po absolvování střední školy jsem s jitotou věděla, že chci pracovat ve zdravotnictví. Oborem jsem si už tak jistá nebyla, ale při hledání zaměření mně ihned oslovila práce na porodním sále. Kompetence porodních asistentek jsou velmi rozsáhlé a různorodé a to je to, co mně na této práci tak nesmírně baví. Mimo to jsme jediný obor ve zdravotnictví, kde radost převažuje nad smutkem.
Co mně baví: Má práce je zároveň mým velkým koníčkem a i proto jsem se rozhodla, že kromě práce v nemocnici budu rodičky doprovázet i soukromě. Velmi důležitá je por mně má rodina a proto se co nejvíce snažím trávit volný čas v jejím kruhu. Energii mi dodává také aktivní relax v podobě chůze po horách, cvičení a běhání. Loni jsme se s mým mužem začali otužovat.
Má vize ve vztahu k mé práci: Pro každou ženu bych si přála respektující prostředí, kde se může spolu s partnerem plně soustředit na nadcházející etapu svého nového života. Bylo by krásné, kdyby každá žena mohla strávit celý pobyt u nás v porodním apartmánu obklopena rodinou.
Bc. Alžběta Štrosová
Soukromá porodní asistentka
Bc. Alžběta Štrosová
"Jsme součástí rodiny, součástí okamžiku, kdy se rodí nový život. Citlivá a komplexní péče o ženu i novorozence je mým posláním".
"Jsme součástí rodiny, součástí okamžiku, kdy se rodí nový život. Citlivá a komplexní péče o ženu i novorozence je mým posláním".
Mé vzdělání: SZŠ a VZŠ Ostrava, Ostravská univerzita obor Porodní asisetnce
Co mám za sebou: nespočet konferencí a seminářů jako Akutní stavy v gynekologii a porodnictví, Role porodních asistentek v gynekologii a porodnictví a další, nyní se vzdělávám i v rámci perinatální paliativní péče.
Proč dělám, co dělám: Jako porodní asistentka pracuji více jak 20 let a kromě porodního oddělení jsem prošla oddělení šestinedělí, gynekologií, novorozeneckým oddělením a nyní jsem zpět na porodním sále. Na mojí profesi mně nejvíc baví právě ta dynamičnost, se kterou se vyvíjí. Péče o ženu a novorozence je nádherná práce, která mně nesmírně nabíjí. Někdy je to sice psychicky i fyzicky dost náročné, ale za nic na světě bych neměnila. Cítím se užitečná také když předávám své zkušenosti ženám na předporodních kurzech.
Co mně baví: Kromě mé práce, která je zároveň mým koníčkem miluji všechny druhy sportu, hlavně plavání, cyklistiku, spinning a turistiku. Jsem dalo by se říct sportovní maniak :-) Jako matka dvou dcer v pubertě musím skloubit domácnost s prací a energii čerpám kromě sportu i z práce na zahradě, pečení, procházek s rodinou. Ráda si vypiju dobré kafe na sluníčku (a že to někdy jsou hektolitry).
Má vize ve vztahu k mé práci: Jsem ráda, že mohu být součástí týmu, jehož vizí je zlepšení kvality lůžkové péče, její rozšíření a modernizace. Mým největším přání ve vztahu k mé práci je, aby od nás rodiče odcházeli maximálně spokojeni a plni pozitivních dojmů.
Petra Mrázková
Porodní asistentka
Petra Mrázková
"Na mé práci mně baví hlavně to, že jsem přítomna radosti a štěstí druhých ".
"Na mé práci mně baví hlavně to, že jsem přítomna radosti a štěstí druhých ".
Mé vzdělání: nádstavbové studium porodní asistence v Ostravě
Co mám za sebou: kurz a semináře, např. Akutní stavy v gynekologii a porodnictví, Péče o novorozence, Kojení atd.
Proč dělám, co dělám: Porodní asistentkou jsem chtěla být už jako malá holka a i přes velké překážky jsem tento obor nakonec vystudovala.  Ráda se starám o ženy kontinuálně - před porodem, v průběhu porodu i v šestinedělí. Ráda jsem součástí dění, když se žena stává maminkou. Naplňuje mě vidět šťastné rodiče a zdravé miminko a mám vždy radost, že mohu být o toho.
Co mně baví: Rodina je největší dar, a proto se snažím trávit hodně času se svými blízkými. Relaxuji na chalupě "v záhonu" nebo na bazéně. Když je příležitost, ráda oslavím dobře odvedenou práci sklenkou dobrého vína.
Má vize ve vztahu k mé práci: pro každou ženu si přeji, aby si splnila svůj sen o porodu, který je veden s respektem a pokorou. Má vize je stále se učit novým věcem a předávat dál své zkušenosti.
Bc. Jana Küblová
Porodní asistentka
Bc. Jana Küblová
"Nabíjí mě pohled na právě narozené dítě a rodiče plné dojmů, úsměvů a slziček štěstí".
"Nabíjí mě pohled na právě narozené dítě a rodiče plné dojmů, úsměvů a slziček štěstí".
Mé vzdělání: SZŠ a VZŠ Ostrava, Ostravská univerzita obor Porodní asistence
Co mám za sebou: kurz Cvičení pro těhotné, rodičky a gynekologicky nemocné ženy, kurz Ostravské univerzity Mentor klinické praxe ošetřovatelství a porodní asistence
Proč dělám, co dělám: Velkou inspirací pro mne byla moje maminka, která pracovala jako dětská sestra. Ke studiu porodní asistence jsem se však dostala více méně omylem, protože obor dětská sestra byl plný. Dnes jsem za tento omyl ráda, moje práce mě stoprocentně naplňuje. Je to nádherná práce, pomáhat ženě přivést na svět nový život a být jí oporou.
Co mně baví: Nevyhýbám se pohybu ani ručním pracím. Ráda běhám, pracuji na zahradě a v kurzu drátkování vyrábím šperky. Volný čas se snažím co nejvíce trávit s rodinou. A ráda cestuji.
Má vize ve vztahu k mé práci: Každé ženě přeji, aby se splnila její přání a představy o  porodu a poporodní péči. K tomu může pomoci modernizace poporodního oddělení a naslouchání těmto přáním.