Náš tým

Bc. Jaroslava Cielecká
Soukromá porodní asistentka
Bc. Jaroslava Cielecká
"Jen u nás se pláče radostí a štěstím. Jsem ráda, že mohu být součástí těchto emocí".
"Jen u nás se pláče radostí a štěstím. Jsem ráda, že mohu být součástí těchto emocí".
Mé vzdělání: SZŠ ve Frýdku-Místku, SZŠ v Olomouc, Ostravská univerzita
Co mám za sebou: kurz Urodynamiky ve FN Olomouc, kurz Ultrazvuk v porodní asistenci NCO NZO, Mentorský kurz
Proč dělám, co dělám: Vždy mě fascinoval zrod nového života. To, že vlastně ze dvou malých buněk vznikne člověk, je prostě zázrak. Přítomnost u porodu mě neskutečně nabíjí a když mohu být ženě v těchto chvílích oporou a po porodu tiše pozorovat vznik nové rodiny a nové lásky, je to pro mě takovou krásnou odměnou. Vždy mně hezky zahřeje u srdíčka, že jsem tomu trošku pomohla. A kromě toho, jen u nás se pláče radostí a štěstím.
Co mně baví: Relaxace pod představou wellnes pro mě není, to přímo nesnáším. Jako srávný Beran mám ráda přírodu, takže hory, voda, zahrada, procházky se psem... Chodím do keramiky, občas něco ušiju a také si ráda přečtu pěknou knížku - miluju Jamese Herriota, vždycky se zasměju a hned je mi lépe. V létě jezdím jako zdravotník na dětský výtvarný tábor a to je taky moc fajn.
Má vize ve vztahu k mé práci: Podle mně je ideální péče jedné porodní asistentky a jednoho lékaře/lékařky během celého porodu (nejlépe během celého těhotenství, porodu, šestinedělí). Krásné by bylo pojmout příchod dítěte jako vytvoření nové rodiny, kdy by žena s dítětem mohla být na pokoji po celou dobu pobytu i s partnerem a společně by se s miminkem poznávali a utvářeli citové vazby.
Bc. Martina Lassková, DiS.
Soukromá porodní asistentka
Bc. Martina Lassková, DiS.
"Přála bych si kontinuální péči pro ženy od začátku těhotenství až do konce šestinedělí".
"Přála bych si kontinuální péči pro ženy od začátku těhotenství až do konce šestinedělí".
Mé vzdělání: Univerzita Pardubice obor Porodní asistentka, Slezská univerzita v Opavě obor Sociální patologie a prevence
Co mám za sebou: mimo různých seminářů kurz NCO NZO Intenzivní péče v porodní asistenci
Proč dělám, co dělám: Práce porodní asistentky je pestrá a dynamická. S hodně velkou nadsázkou by se dala přirovnat k práci pilota - většinu času necháme ženu, ať si sama jede na autopilota a jen sledujeme, zda se neblíží nečekaná turbulence, u které je třeba rychle a efektivně zasáhnout:-) Porodní asistentky jsou jedinou zdravotnickou profesí, která vidí více radosti než utrpení a porodní bolest je jediná, která přejde a má smysl.
Co mně baví: Jsem si téměř jistá, že jsem v minulém životě byla hroch - mám totiž velkou vášeň pro teplé a kalné vody, takže si nejlépe odpočinu někde v termálech, dlouze naložená v léčivé vodě. Moc ráda také chodím na procházky, a protože mé pubertální děti toto již nebere, pořídila jsem si k nim psa.
Má vize ve vztahu k mé práci: Přála bych si kontinuální péči pro ženy od začátku těhotenství až do konce šestinedělí - porodní asistentka by nebyla jen cizí osoba, kterou náhodně potkáte u porodu, ale někdo, s kým jste se setkali již dříve a komu plně věříte. V ideálním případě by jedna porodní asistentka poskytovala péči jak matce, tak novorozenci.  V případě nemocniční péče by se mi líbilo, kdyby jedna asistentka měla přidělený jeden až dva pokoje a poskytovala péči zároveň matce i dítěti. Přála bych si vetší množství rodinných pokojů, ať každá maminka, která projeví zájem zůstat u nás se svým partnerem má tu možnost.  Bylo by super převést část péče do domácího prostředí. Podpořit ženy v časném odchodu domů s tím, že by je každý den mohla navštívit porodní asistentka, která by mamince mohla poradit, popřípadě pomoci vyřešit drobné zádrhele.
Bc. Alžběta Štrosová
Soukromá porodní asistentka
Bc. Alžběta Štrosová
"Jsme součástí rodiny, součástí okamžiku, kdy se rodí nový život. Citlivá a komplexní péče o ženu i novorozence je mým posláním".
"Jsme součástí rodiny, součástí okamžiku, kdy se rodí nový život. Citlivá a komplexní péče o ženu i novorozence je mým posláním".
Mé vzdělání: SZŠ a VZŠ Ostrava, Ostravská univerzita obor Porodní asisetnce
Co mám za sebou: nespočet konferencí a seminářů jako Akutní stavy v gynekologii a porodnictví, Role porodních asistentek v gynekologii a porodnictví a další, nyní se vzdělávám i v rámci perinatální paliativní péče.
Proč dělám, co dělám: Jako porodní asistentka pracuji více jak 20 let a kromě porodního oddělení jsem prošla oddělení šestinedělí, gynekologií, novorozeneckým oddělením a nyní jsem zpět na porodním sále. Na mojí profesi mně nejvíc baví právě ta dynamičnost, se kterou se vyvíjí. Péče o ženu a novorozence je nádherná práce, která mně nesmírně nabíjí. Někdy je to sice psychicky i fyzicky dost náročné, ale za nic na světě bych neměnila. Cítím se užitečná také když předávám své zkušenosti ženám na předporodních kurzech.
Co mně baví: Kromě mé práce, která je zároveň mým koníčkem miluji všechny druhy sportu, hlavně plavání, cyklistiku, spinning a turistiku. Jsem dalo by se říct sportovní maniak :-) Jako matka dvou dcer v pubertě musím skloubit domácnost s prací a energii čerpám kromě sportu i z práce na zahradě, pečení, procházek s rodinou. Ráda si vypiju dobré kafe na sluníčku (a že to někdy jsou hektolitry).
Má vize ve vztahu k mé práci: Jsem ráda, že mohu být součástí týmu, jehož vizí je zlepšení kvality lůžkové péče, její rozšíření a modernizace. Mým největším přání ve vztahu k mé práci je, aby od nás rodiče odcházeli maximálně spokojeni a plni pozitivních dojmů.
Petra Mrázková
Porodní asistentka
Petra Mrázková
"Na mé práci mně baví hlavně to, že jsem přítomna radosti a štěstí druhých ".
"Na mé práci mně baví hlavně to, že jsem přítomna radosti a štěstí druhých ".
Mé vzdělání: nádstavbové studium porodní asistence v Ostravě
Co mám za sebou: kurz a semináře, např. Akutní stavy v gynekologii a porodnictví, Péče o novorozence, Kojení atd.
Proč dělám, co dělám: Porodní asistentkou jsem chtěla být už jako malá holka a i přes velké překážky jsem tento obor nakonec vystudovala.  Ráda se starám o ženy kontinuálně - před porodem, v průběhu porodu i v šestinedělí. Ráda jsem součástí dění, když se žena stává maminkou. Naplňuje mě vidět šťastné rodiče a zdravé miminko a mám vždy radost, že mohu být o toho.
Co mně baví: Rodina je největší dar, a proto se snažím trávit hodně času se svými blízkými. Relaxuji na chalupě "v záhonu" nebo na bazéně. Když je příležitost, ráda oslavím dobře odvedenou práci sklenkou dobrého vína.
Má vize ve vztahu k mé práci: pro každou ženu si přeji, aby si splnila svůj sen o porodu, který je veden s respektem a pokorou. Má vize je stále se učit novým věcem a předávat dál své zkušenosti.
Bc. Jana Küblová
Porodní asistentka
Bc. Jana Küblová
"Nabíjí mě pohled na právě narozené dítě a rodiče plné dojmů, úsměvů a slziček štěstí".
"Nabíjí mě pohled na právě narozené dítě a rodiče plné dojmů, úsměvů a slziček štěstí".
Mé vzdělání: SZŠ a VZŠ Ostrava, Ostravská univerzita obor Porodní asistence
Co mám za sebou: kurz Cvičení pro těhotné, rodičky a gynekologicky nemocné ženy, kurz Ostravské univerzity Mentor klinické praxe ošetřovatelství a porodní asistence
Proč dělám, co dělám: Velkou inspirací pro mne byla moje maminka, která pracovala jako dětská sestra. Ke studiu porodní asistence jsem se však dostala více méně omylem, protože obor dětská sestra byl plný. Dnes jsem za tento omyl ráda, moje práce mě stoprocentně naplňuje. Je to nádherná práce, pomáhat ženě přivést na svět nový život a být jí oporou.
Co mně baví: Nevyhýbám se pohybu ani ručním pracím. Ráda běhám, pracuji na zahradě a v kurzu drátkování vyrábím šperky. Volný čas se snažím co nejvíce trávit s rodinou. A ráda cestuji.
Má vize ve vztahu k mé práci: Každé ženě přeji, aby se splnila její přání a představy o  porodu a poporodní péči. K tomu může pomoci modernizace poporodního oddělení a naslouchání těmto přáním.
Bc. Kateřina Konderlová
Soukromá porodní asistentka
Bc. Kateřina Konderlová
"Na mé práci je nejkrásnější pohled na nově vzniklou rodinu. Tak podle mě vypadá štěstí".
"Na mé práci je nejkrásnější pohled na nově vzniklou rodinu. Tak podle mě vypadá štěstí".
Mé vzdělání: SZŠ Ostrava, Univerzita Pardubice obor Porodní asistence
Co mám za sebou: absolvovala jsem řadu kurzů, mimo jiné Mentorský kurz, lektorský kurz Gravijógy, Těhotenství očima porodní asistentky, Cvičení podle trimestrů, Rebozo - jemná péče o ženu, Cesta porodní báby a další. 
Proč dělám, co dělám: Po absolvování střední školy jsem s jitotou věděla, že chci pracovat ve zdravotnictví. Oborem jsem si už tak jistá nebyla, ale při hledání zaměření mně ihned oslovila práce na porodním sále. Kompetence porodních asistentek jsou velmi rozsáhlé a různorodé a to je to, co mně na této práci tak nesmírně baví. Mimo to jsme jediný obor ve zdravotnictví, kde radost převažuje nad smutkem.
Co mně baví: Má práce je zároveň mým velkým koníčkem a i proto jsem se rozhodla, že kromě práce v nemocnici budu rodičky doprovázet i soukromě. Velmi důležitá je por mně má rodina a proto se co nejvíce snažím trávit volný čas v jejím kruhu. Energii mi dodává také aktivní relax v podobě chůze po horách, cvičení a běhání. Loni jsme se s mým mužem začali otužovat.
Má vize ve vztahu k mé práci: Pro každou ženu bych si přála respektující prostředí, kde se může spolu s partnerem plně soustředit na nadcházející etapu svého nového života. Bylo by krásné, kdyby každá žena mohla strávit celý pobyt u nás v porodním apartmánu obklopena rodinou.

Naše Duly

Hana Kalová
Dula
Hana Kalová
"Mým největším přáním jsou spokojené klientky a jejich miminka. Svou prací se vždy snažím k této spokojenosti maximálně přispět".
"Mým největším přáním jsou spokojené klientky a jejich miminka. Svou prací se vždy snažím k této spokojenosti maximálně přispět".
Mé vzdělání: Střední škola Havířov-Prostřední Suchá, obor výchovná a humanitární činnost 
Co mám za sebou: Kurzy České asociace dul, kurz Mamila, kurz zpracování placenty.
Proč dělám, co dělám: Těhotenství i porod vnímám jako důležitou etapu v životě ženy, neboť se nerodí jen dítě ale nová rodina. Proto bych vám ráda nabídla podporu a pomoc během těhotenství, při porodu, v šestinedělí a u kojení. Můžu vám ukázat a pomoci s nošením dítěte v šátku či nosítku.
Co mně baví: Moc ráda čtu a věnuji se ručním pracem, hlavně háčkování. Ráda jezdím na výlety a cestovuji s dětmi a energii dobíjím také jízdou na kole.
Má vize ve vzahu k mé práci: moje největší přání jsou spokojené klientky a jejich miminka, které mohou rodit v bezpečí a harmonii s personálem havířovské porodnice.
Mgr. Pavla Hyžíková
Dula a laktační poradkyně
Mgr. Pavla Hyžíková
"Vždy se snažím vytvořit podmínky pro to, aby se ženy se svými partnery cítili téměř jako doma a zároveň dostali  i kvalitní a odbornou péči".
"Vždy se snažím vytvořit podmínky pro to, aby se ženy se svými partnery cítili téměř jako doma a zároveň dostali  i kvalitní a odbornou péči".
Mé vzdělání: SZŠ a VOŠ zdravotnická, fakulta sociálních studií Ostravské univerzity
Co mám za sebou: Kineziologie, Bachovy esence, Péče o jizvu, Laktační liga, Spinning Babies, Austrálie, Mamila.sk, AmmaDula Akademie – kompletní vzdělávací kurz pro duly a mnoho dalších...
Proč dělám, co dělám: doprovody k porodu a laktační poradenství mne velmi baví a naplňuje. Jedná se o velmi náročnou práci, a to jak na vzdělávání – držet informace v trendu, tak i psychicky – předávání podpory ženám znamená, být sama v pohodě. Svou práci dělám srdcem. Snažím se opravdu o spokojenost svých klientek. Mám velkou radost, když se každé z nich daří v tom, co si samy vysnily. Sama se považuji za průvodkyni těhotenství, porodem a začátkem mateřství. Respektuji své klientky a předávám informace, které jsou podložené. V pomoci ženám jsem se skutečně našla. Mým hlavním motivem je posouvat tento obor dále, aby každá z žen dostala péči, kterou si zaslouží a nemusela při tom vystudovat vysokou školu mateřství již před porodem.
Co mně baví: mé koníčky jsou odjakživa koníčci. Opravu, miluji koně a sama jsem jezdila téměř 20let. Ráda se věnuji rozvoji osobnosti, psychickému seberozvoji. Také učím svou dcerku, učím v jejich komunitním klubíku a nechávám se tak neustále dětmi inspirovat. Je úžasné, že si myslíme, že vzděláváme my děti, přitom ony vzdělávají a rozvíjí nás samotné.
Má vize ve vztahu k mé práci: chci společně s ostatními pracovat na vylepšování našeho Centra péče o matku a dítě. Ráda bych, abychom společně vytvořily prostory, kde se ženy se svými partnery a dětmi budou cítit téměř jako doma a zároveň dostanou  i kvalitní a odbornou péči. Ráda bych, aby celá nemocnice prošla školením Mamila.sk až dokonce (aktuálně jsme v procesu školení), kdy bude garance podpory kojení a kojících žen skrz veškerá oddělení naší nemocnice dle doporučení standardů WHO. Jde mi o to, aby se u nás žena s dítětem cítila dobře a podpořená, a aby rodiče nemuseli se systémem bojovat, nemuseli z něj mít strach či obavy a došlo k vzájemné spolupráci na takové úrovni, že se fyzické tělo bude hojit s přehledem a psychické v rámci hospitalizace neutrpí, tím se naopak posilní.
Nikol Zachariás
Dula
Nikol Zachariás
"Je nepřekonatelné vidět ženy v jejich největší síle při porodu, jejich partnery, kteří jim jsou oporou a když je celá místnost doslova plná lásky.
"Je nepřekonatelné vidět ženy v jejich největší síle při porodu, jejich partnery, kteří jim jsou oporou a když je celá místnost doslova plná lásky.
Mé vzdělání: úplné střední
Co mám za sebou: kurz Techniky emoční svobody, Certified Doula and Birthkeeper – H.E.R.B.A.L., placenta Encapsulation Specialist H.E.R.B.A.L., USA  – kurz pro odbornost zpracování placenty, péče o ženy v šestinedělí, Certifikát laktační poradkyně, Certifikovaná lektorka Hypnoporodu a hypnodula, Podpora při těhotenství a při porodu s mexickou šamankou NYX LOPEZ, kurz Novinky v Evidence based medicine, Kurz Tejpování a Kurz Tejpování těhotných a miminek a mnoho dalších...
Proč dělám, co dělám: naprosto nečekaně mě k této práci přivedlo vlastní těhotenství. Měla jsem to štěstí a možnost připravit se na první porod, mít množství informací a díky tomu jsem zažila krásný porod, kdy hned po narození syna jsem řekla, že bych klidně hned rodila znova. Přišlo mi to naprosto úžasné a chtěla jsem předávat tuto informaci co největšímu počtu žen. Být jim nápomocná na cestě těhotenstvím, a pak i v mateřství. Začala jsem zjišťovat, jakým způsobem by to bylo možné a natrefila na začínající školu pro duly – Ammadula akademii, která funguje podle britského konceptu péče o ženu. To mě oslovilo natolik, že jsem neváhala a ihned se přihlásila.  Následoval lektorský kurz Jemného zrození a já věděla, že jsem na té správné cestě. U druhého porodu jsem už využívala i hypnoporodní techniky a byl pro mě ještě hezčí než ten první. Od té doby jsem se začala více zajímat o práci s myslí a snažím se pomáhat nejen ženám, ale i mužům a dětem s jejich psychickými i fyzickými problémy. Co mě na tom baví? Je nepřekonatelné vidět ženy v jejich největší síle, když rodí dítě, partnery, kteří pro svou ženu tvoří bezpečný přístav v průběhu porodu a extatický zážitek narození miminka, kdy je celá místnost doslova plná lásky. Více o mně najdete na mém WEBU
Co mně baví: jedním z mých největších zájmů a taky forma relaxace je čerpání nových informací. Baví mě přicházet věcem na kloub, dívat se na ně z více úhlů a hledat si tu svou cestu tím vším. Také ráda jen tak blbnu se svými dětmi, chodíme na procházky, užívám si jejich přítomnost. A samozřejmě i ráda lenoším. Energii čerpám na různých terapiích, abych na své klientky nepřenášela něco, co k mé práci nepatří.
Má vize ve vztahu k mé práci: mým největším přáním je, aby ženy měly v nemocnici zázemí zdravotní péče a zároveň, co největší pocit domácího prostředí. Mezioborová spolupráce, kdy se jako dula, lektorka a terapeutka spolu s porodními asistentkami, sestrami a lékaři podílím na péči o klientky, aby dostali opravdu komplexní péči. A myslím, že v tomto ohledu máme v naší nemocnici velmi dobře našlápnuto. 
Bc. Simona Kostelanská, Dis.
Dula
Bc. Simona Kostelanská, Dis.
"Zaměstnanci porodnice a dula by měli mít stejný cíl, kterým je zdravé dítě a zdravá žena, která z porodnice odchází s krásným zážitkem a plně si důvěřující".
"Zaměstnanci porodnice a dula by měli mít stejný cíl, kterým je zdravé dítě a zdravá žena, která z porodnice odchází s krásným zážitkem a plně si důvěřující".
Mé vzdělání: vysoká škola podnikání v Ostravě
Co mám za sebou: Seminář Optimal Maternal Position, kurz gravid jógy, kurz přirozeného kojení, kurz Rebozo -  zavinování těhotenského bříška, kurz pro duly, kurz psychologie a výchovy dětí
Proč dělám, co dělám: vždy jsem toužila být v pomáhající profesi. Obchodní manažerka jsem byla sice spoustu let, ale vždy byla příležitost, jak vidět jedno zrození za druhým….. Cesta byla dlouhá předlouhá, intenzivní a náročná, ale krásná. Samotný porod a zdravé těhotenství mne naplňuje a mým posláním je pomoci ženám v průběhu těhotenství, porodu a doby šestinedělí. Je krásné být přítomna okamžiku zrození. Je to zázrak a já se nepřestávám divit, jak krásné a intenzivní to je. Je nádherné vidět, když se rodí děti, rodí se matka, rodí se otec. Nové role v rodině.
Co mně baví: ve volném čase se věnuji józe, meditacím, mám ráda turistiku, lyžování, běh. Největší láskou je pro mě rodina. Ráda také relaxuji na zahradě, v přírodě, na horách. Jako každá dula dbám o svou psychohygienu, protože tak, jak pečuji o jiné, je třeba pečovat o sebe. 
Má vize ve vztahu k mé práci: zastávám názor, že zaměstnanci porodnice a dula by měli mít stejný cíl: zdravé dítě a zdravou ženu, která z porodnice odchází s krásným zážitkem a plně si důvěřující. Přála bych si aby, personál byl vždy podporující a respektující. Nesmírně si vážím spolupráce a práce týmu v havířovské porodnici. Oceňuji vzájemnou toleranci a spolupráci. Je zde skvělý tým porodních asistentek, lékařů a lékařek. Mým přáním je, aby naše týmová práce byla vždy tak skvělá, jako je teď. 
Jana Čurdová
Dula
Jana Čurdová
"Podpora ženy v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí je krásná a smysluplná práce, která mně nabíjí a naplňuje".
"Podpora ženy v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí je krásná a smysluplná práce, která mně nabíjí a naplňuje".
Mé vzdělání: úplné střední
Co mám za sebou: kurz pro duly České asociace dul, kurz pro laktační poradce Laktační liga, Aperio kurz lektora přípravy na rodičovství
Proč dělám, co dělám: podpora ženy v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí je krásná práce, která má velký smysl. Může pozitivně ovlivnit zbytek života ženy i dítěte. Porod je jedna velká životní křižovatka, kde se může žena dostat na cestu sebevědomí, ale i na cestu frustrace a já jsem nesmírně ráda, že mohu svým dílem přispět k tomu, aby ta cesta byla pozitivním směrem.
Co mně baví: pozitivní energii, kterou při porodu předávám ženám, čerpám hlavně na horách a v lese při houbaření. Nabíjí mně také jízda na kole a miluji saunu, kterou nevynechám, ať je zima nebo léto. 
Má vize ve vztahu k mé práci: Při své práci, kterou jako dula dělám již dvacet let, se vždy snažím vytvořit se zdravotníky dobrý a empatický tým, o který se může rodící žena opřít za všech okolností. Mám radost, když mohu svou práci dělat v porodnici, kde všichni sledují jeden cíl a tím je zdravá, spokojená žena a dítě.
Tereza Šindelářová
Dula
Tereza Šindelářová
"Přeji si, aby se všechny ženy u svých porodů setkaly s podporou, respektem, úctou, citlivým přístupem, trpělivostí a lidskostí".
"Přeji si, aby se všechny ženy u svých porodů setkaly s podporou, respektem, úctou, citlivým přístupem, trpělivostí a lidskostí".
Mé vzdělání: Střední pedagogická škola
Co mám za sebou: kurzy Poznej tradiční ženské léčebné techniky a staň se dulou, Těhotenská masáž Manteada a Poporodní masáž, účast na multioborové konferenci Porod 2022, Kurz pro duly, který jsem ukončila certifikační zkouškou. 
Proč dělám, co dělám: K tomu, co dělám, mě přivedla vlastní zkušenost. Když jsem se připravovala na porod, zjišťovala jsem si o něm spoustu informací a to mě přivedlo na myšlenku mít u porodu dulu. Očima rodící ženy jsem viděla, jak potřebná a důležitá může tato profese být. A brzy po porodu přišla také myšlenka, že jsem konečně našla práci, která by mě naplňovala. Tahle profese si mě našla a utvrzuji se v tom s každým dalším doprovodem, kdy mohu být přítomna okamžiku zrození dítěte a nové rodiny. Naplňuje mě pečovat o ženu, podporovat ji v její síle a vrozené schopnosti porodit a pečovat o své dítě. Oceňuji také, že je v mé profesi prostor pro individuální práci, kterou mohu přizpůsobit na míru potřebám konkrétní rodiny.
Co mně baví: Energii čerpám z prožitků každodenního “obyčejného” života. Nejvíce si užívám čas strávený s mým mužem, dětmi, rodinou, blízkými přáteli a samozřejmě i sama se sebou. Protože pomáhám ženám v důležité životní situaci, věmuji se fyzickým i duševním formám sebepéče. Dalším velkým pomocníkem, který mi dodává síly, je pro mě spontánní tanec, což bych nazvala takovou meditací v pohybu. 
Má vize ve vztahu k mé práci: Přeji si, aby se všechny ženy u svých porodů setkaly s podporou, respektem, úctou, citlivým přístupem, trpělivostí a lidskostí. Havířovská porodnice tímto směrem jde, což je jen dobře. 

PaeDr. Barbora Gondová
Dula a laktační poradkyně
PaeDr. Barbora Gondová
"Prajem si, aby som dokázala posilniť dôveru žien v ich vlastné schopnosti, múdrosť ich tela,  vlastné inštinkty".
"Prajem si, aby som dokázala posilniť dôveru žien v ich vlastné schopnosti, múdrosť ich tela,  vlastné inštinkty".
Mé vzdělání: Zdravotnícka škola - nadstavbové štúdium oboru ženská sestra, Filozofická fakulta Univerzita Nitra
Co mám za sebou: kurz pre duly -  OZ Slovenské duly, kurz laktačnej poradkyne – OZ Mamila, kurz poradenstva při nosení – OZ Mamila, kurz Rebozo 
Proč dělám, co dělám: Túžba vrátiť sa k svojmu pôvodnému povolaniu ženskej sestry ma priviedla na kurz pre duly. Mám odsprevádzaných takmer tisíc pôrodov a musím povedať, že práca s tehotnými ženami ma napľňa a dáva veľký zmysel,  nakoľko vidím, ako  silno a dlhodobo dokáže pôrod ovplyvniť celú rodinu, jej fungovanie, vzťah ženy k sebe samej,  aj jej vzťah s bábätkom. Sprevádzam i ženy pri pôrode bábätka s vadou nezlučiteľnou so životom a pri pôrode mŕtveho bábätka tak, aby bola pre nich táto skúsenosť posilňujúca. Pripravujem na pôrod a sprevádzam  anglicky hovoriace páry.
Co mně baví: Keďže pôrody si vyžadujú čas a trpezlivosť, fyzickú kondíciu nadobúdam na bicykli spolu s manželom. Je to naša vášeň a veľká záľuba. 
Má vize ve vztahu k mé práci: Mojou túžbou je neustále vzdelávanie sa a nadobúdanie nových poznatkov, ktoré ženám umožňujú ľahšiu cestu pôrodom. Veľmi si dávam záležať na kvalitnej  a prepracovanej príprave na pôrod, založenej na dôkazoch a skúsenostiach pri sprevádzaní  žien. Prajem si, aby som dokázala posilniť dôveru žien v ich vlastné schopnosti, múdrosť ich tela,  vlastné inštinkty. V súčasnosti predávam svoje skúsenosti mojej dcére, ktorá začala študovať pôrodnú asistenciu v Olomouci. Som šťastná, že všetky vedomosti a skúsenosti, ktoré som za roky praxe nadobudla, môžem odovzdať svojmu dieťaťu.
Mgr. Pavla Kasparková
Porodní asistentka a laktační poradkyně
Mgr. Pavla Kasparková
“Porod není zážitek na pár hodin, ale na celý život."
“Porod není zážitek na pár hodin, ale na celý život."
Mé vzdělání: Ostravská univerzita obor Komunitní péče v porodní asistenci 
Co mám za sebou: Kurz cvičení pro těhotné, rodičky a gynekologicky nemocné ženy, Lektorský kurz první pomoci novorozencům a malým dětem, Lektorský kurz těhotenské masáže, Lektorský kurz gravidjógy, Praha, Kurzy o podpoře zdravého porodu, Škola babictví  s tradiční porodní bábou z kanárských ostrovů Marisou Alcalá, Certifikovaný kurz motýlích masáží, Holistická péče porodní asistentky, Homeopatie a aromaterapie v těhotenství a u porodu, Péče o těhotnou ženu, Semináře o uměni práce s šátkem Rebozo a další. 
Proč dělám, co dělám: Vždy jsem měla tendenci pomáhat lidem, a tak jsem nastoupila na zdravotní školu. Už tam mne to moc bavilo a později jsem si vybrala svou specializaci. Přestože jsem neměla představu, co tato práce obnáší, rozhodnutí stát se porodní asistentkou nelituji.
Co mně baví: Energii čerpám nejraději v přírodě, aktivně na horách nebo relaxuji na zahradě. Nabíjí mně cestování a pohyb. Ráda poznávám nové lidi, stále se ráda učím a vzdělávám.
Má vize ve vztahu k mé práci: V mé práci se snažím ženám předávat podstatné informace, odbornou péči, podporu a porozumění. Vedu přípravu těhotných žen na porod individuální i skupinovou formou, nabízím různé druhy masáží pro těhotné. V porodnici pečuji o ženy během porodu a v šestinedělí, a poskytuji laktační poradenstvi v domácím prostředí. Jsem ráda součástí  týmu havířovské porodnice, sdílím její vizi maximální podpory přirozených porodů a partnerský přístup k rodičům při péči o novorozence a podpoře kojení. Svými zkušenostmi z terénu se snažím zlepšovat služby, které porodnice nabízí.
 
 
Dagmar Hricová
Dula
Dagmar Hricová
"Různí lidé mají různé potřeby. Nejen u svých klientů respektuji individualitu člověka, jeho volbu, jeho cestu, jeho hranice a možnosti. "
"Různí lidé mají různé potřeby. Nejen u svých klientů respektuji individualitu člověka, jeho volbu, jeho cestu, jeho hranice a možnosti. "
Formální vzdělání: SZŠ obor Dětská sestra, VOŠ obor Porodní asistentka 
Co mám za sebou: kontinuálně se vzdělávám, absolvovala jsem řadu kurzů a seminářů, např. Krizová intervence, Psychické potíže v mateřství, Péče o rodiče po perinatální ztrátě, Kraniosakrální terapie, Symptotermální metoda plánovaní rodičovství, Pánevní dno v kontextu profese duly, Posílení rodiny a mezigeneračních vztahů, Masáže dětí a kojenců, Laktační poradenství a řada dalších.
Proč dělám, co dělám: Profese duly se nabídla krátce poté, co byla porodnice, kde jsem pracovala, zrušena. Kurz pro duly, nové pohledy na rození dětí a na podporu ženy v průběhu těhotenství a porodu mě přiměly řadu profesních věcí přehodnotit a pracovat jinak. Kromě provázení žen v době těhotenství, porodu a šestinedělí, pracuji také se ženami v době klimakteria a s rodiči v těžkých životních situacích. Vedu kurzy předporodní přípravy pro maminky nebo páry.
V kontinuitě práce vidím řaadu výhod – provázím ženu a její rodinu těhotenstvím (mnohdy opakovaně), porodem a následně šestinedělím, včetně náročných okamžiků, které s tím mohou být spojeny. Mám možnost poznat ženu a její potřeby v širším kontextu. Respektuji fyziologii porodu a emocionální potřeby rodící ženy.
Co mně baví: Jsem požitkář a mám ráda vše dobré - dobré jídlo a víno, akce s přáteli. Nesmírně mě baví sledovat trendy v mé práci, nabírat nové zkušenosti a poté je předávat ženám, které je potřebují.
Má vize ve vztahu k mé práci: I nadále budu pracovat s respektem k individuálním potřebám svých klientů. Smysl provázení vidím v komunikaci všech zúčastněných, podpoře a pomoci. Mým posláním je pomoct vrátit ženě kompetence pro mateřství i rodičovství. Jako lektorka vzdělávání dul usiluji o odbornost a profesionalitu dul.  
Olga Vitoš
Dula a laktační poradkyně
Olga Vitoš
"Chci, aby ženy znaly svá práva a možnosti, a aby si pro sebe mohly vědomě vybrat ty nejlepší podmínky".
"Chci, aby ženy znaly svá práva a možnosti, a aby si pro sebe mohly vědomě vybrat ty nejlepší podmínky".
Mé vzdělání: Jagellonská univerzita
Co mám za sebou: kurz pro duly v polské Asociaci Dul (Stowarzyszenie Doula), kurz pro instruktorky hypnoporodu v Hypnos Institute, Certifikát laktační poradkyně (Mamila.sk), kurz masáže Rebozo, kurz Psychické potíže v mateřství, kurz Podpora při ZURT miminka v perinatálním období, workshop Spinning Babies.
Proč dělám, co dělám: k zájmu o porod jako takový mě přivedly moje vlastní porody. Rychle se ukázalo, že mě toto téma zajímá natolik, že jsem se rozhodla absolvovat kurzu pro duly. Vzhledem ke znalosti polského jazyka a polského systému péče o těhotnou a rodící ženu jsem začala mluvit o výhodách porodu v České Republice. Ženy v Polsku tak dostaly na výběr další možnost. A pro mě je nesmírně důležité dát ženám různé možnosti. Nyní doprovázím především Polky a polsky mluvící ženy k porodům v českých porodnicích.
Co mně baví: kromě studia perinatální problematiky miluji malování, kreslení a psaní. Ráda se také věnuji tvorbě webových stránek.
Má vize ve vzahu k mé práci: chci, aby ženy znaly svá práva a možnosti, a aby si pro sebe mohly vědomě vybrat ty nejlepší podmínky. Chci také, aby žena s dítětem byli vždy prioritou a personál i doprovázející osoby jim poskytly tu nejlepší možnou péči.
Mgr. Jana Dudová
Dula
Mgr. Jana Dudová
"Porod je určujícím okamžikem nejen pro ženu-matku a momentem, který může ovlivnit celý její budoucí život a vnímání sebe sama, ale také okamžikem, který určuje osobnost rodícího se dítěte a jeho vztah a důvěru ke světu“.
"Porod je určujícím okamžikem nejen pro ženu-matku a momentem, který může ovlivnit celý její budoucí život a vnímání sebe sama, ale také okamžikem, který určuje osobnost rodícího se dítěte a jeho vztah a důvěru ke světu“.
Mé vzdělání: Ostravská univerzita, obor učitelství 
Co mám za sebou: kurz pro duly České asociace dul, kurz práce s rebozzem, kurz zpracování placenty, kurz pro lektory jógy a těhotenské jógy,  kurz tejpování žen, kurz Dornovy metody a relaxační a rekondiční masáže a jiné nástavbové kurzy pro péči o tělo a duši.
Proč dělám, co dělám: Má touha pomáhat ženám v těhotenství a u porodu se ve mně probudila se zkušeností mých vlastních krásných porodů. Po třetím porodu jsem pochopila, že jedině tato práce mne bude naplňovat a dávat mi hluboký společenský a duchovní smysl. Těhotná žena přináší nový život, nového člověka, a podle toho je třeba s ní náležitě s úctou, pochopením a citlivostí jednat. V těhotenství je žena velmi silná, intuitivní, ale o to více také křehká a vnímavá vůči svému okolí. Potřebuje podporu zkušené duly nebo jiné průvodkyně, a právě tuto podporu si dovoluji nabídnout. 
Co mně baví: Jsem vystudovaná výtvarnice a jakákoliv kreativní práce mne naplňuje a pomáhá mi odpočinout. Kromě výtvarného tvoření miluji hudbu a mou láskou je mi samozřejmě i má práce, tedy doprovázení k porodům a vedení lekcí jógy. Ráda studuji a neustále se učím něco nového. Baví mne pracovat s naším tělem skrz cvičení jógy ale také různé terapeutické techniky. 
Má vize ve vzahu k mé práci: Mým přáním je, aby si ženy odnášely pozitivní a posilující porodní zkušenost a krásnou vzpomínku na zrození svého děťátka. Porod je důležitým milníkem v životě všech zúčastněných. Je určujícím okamžikem nejen pro ženu-matku a momentem, který může ovlivnit celý její budoucí život a vnímání sebe sama, ale také okamžikem, který určuje osobnost rodícího se dítěte a jeho vztah a důvěru ke světu. Mou vizí jsou spokojené ženy a jejich miminka a laskavá, mírumilovná a vyrovnaná společnost, jejíž děti se rodí v lásce a pochopení porodního procesu a potřeb ženy a miminka. Velmi mne těší a je mi ctí být součástí týmu havířovské porodnice, který přistupuje k ženám laskavě a s úctou, chápe jejich potřeby a zároveň zajištuje po medicínské stránce bezpečné prostředí pro ženu i děťátko.