Naše centrum

V roce 2023…

0
narozených dětí
0
narozených dvojčat
0
porodů do vody
0
porodů s dulou
0
hospitalizovaných dětí

Porodnice

Jsme jedna z nejoblíbenějších porodnic v ČR, aktivně podporujeme bonding (kontakt kůže na kůži) i při císařském řezu. U nás můžete rodit do nejmodernější porodní vany a využít řadu netradičních porodních pomůcek a technik. Díky nejmodernější telemetrické kardiotokografii  nepřetržitě monitorujeme Vaše nenarozené miminko. Klademe důraz na přirozený průběh gravidity, porodu a šestinedělí bez zbytečných zásahů a vyšetřování. Vítáme, pokud se rozhodnete pro ambulantní porod, kdy Vás i novorozené miminko propustíme domů jen pár hodin po porodu. Provádíme rovněž kineziotaping, což je fyzioterapeutická metoda k řešení bolestivých stavů v gynekologii a porodnictví, prvotrimestrální screening vrozených vývojových vad plodu, ultrazvukové vyšetření ve 20. týdnu těhotenství či 3D foto plodu. Úzce spolupracujeme se soukromými porodními asistentkami a dulami. Porodní oddělení disponuje dvoulůžkovými pokoji, jedním nadstandardním pokojem a jedním rodinným pokojem. Rodičkám nabízíme rautové snídaně a obědy výběrem ze tří jídel. Na porodním sále jsou tři porodní boxy s vlastním sociálním zařízením, jeden observační pokoj a jeden předporodní nadstandardní pokoj určený k pobytu páru před porodem. 
 


Novorozenecké oddělení

Naše novorozenecké oddělení patří k těm, které nově určují směr péče o fyziologického novorozence napříč republikou. Automatický bonding všech novorozenců, a to i po císařském řezu, trvalý kontakt kůže na kůži, možnost sdílet lůžko s maminkou… to vše je u nás samozřejmostí. V případě omezení maminky podporujeme provádění bondingu tatínkem. U novorozenců plně respektujeme a aktivně podporujeme zkrácení doby hospitalizace a možnost ambulantního porodu. V naší ambulanci nabízíme následné vyšetření a provedení screeningu všem novorozencům, kteří se u nás narodí a odcházejí domů dříve. Spolupracujeme s organizací Mamila.sk, která nám poskytuje odbornou podporu pro kojení.

 

Dětské oddělení

Klademe velký důraz na odbornost, vlídnost a vzájemný respekt. Řídíme se principy FCC (Family Centered Care), tedy principy péče orientované na rodinu a jsme unikátní v přístupech k léčbě, které jsou šetrné a respektující a opírají se velmi zásadně o medicínu založenou na důkazech. Ve vztahu k dětskému pacientovi uplatňujeme šetrné postupy s minimalizací bolesti a strachu. Rodiče jsou u nás nezbytnou součástí týmu, a to i při přípravě dítěte na operaci. Nikdy je od jejich dětí neoddělujeme, jsou vždy přítomni všem vyšetřením a zákrokům.