Kdo jsem: Bc. Jaroslava Cielecká
Mé vzdělání: SZŠ zdravotnická FM, SZŠ zdravotnická Olomouc, fakulta porodní asistence Ostravské univerzity
Co mám za sebou: kurz urodynamiky, kurz ultrazvuku v porodní asistenci
Proč dělám, co dělám: vždy mě fascinoval zrod nového života. To, že vlastně ze dvou malých buněk vznikne člověk, je prostě zázrak. Přítomnost u porodu mě neskutečně nabíjí a když mohu být ženě v těchto chvílích oporou a po porodu tiše pozorovat vznik nové rodiny a nové lásky, to je pro mě takovou krásnou odměnou. Hezky mně hřeje u srdíčka, že jsem tomu svým dílem pomohla. A kromě toho... JEN U NÁS SE PLÁČE RADOSTÍ A ŠTĚSTÍM.
Co mně bavíjsem ve znamení Berana, proto relaxace v podobě třeba wellness pro mě není. Mám ráda přírodu, takže hory, voda, zahrada, pes. Chodím do keramiky, občas něco ušiju, ale také si ráda přečtu pěknou knížku (miluji Jamese Herriota) vždycky se zasměju a hned je mi lépe. V létě jezdím jako zdravotník na dětský výtvarný tábor, to je taky moc fajn.
Má vize ve vztahu k mé práci: chtěla bych se dočkat doby ideální podoby porodnické péče, tzn. na jednu budoucí maminku jedna porodní asistentka a jeden lékař během celého porodu (nejlépe během celého těhotenství, porodu, šestinedělí). Krásné by bylo pojmout příchod dítěte jako vytvoření nové rodiny, kdy by žena s dítětem mohla být na pokoji po celou dobu pobytu i s partnerem a společně by se s miminkem poznávali a utvářeli citové vazby.