Kdo jsem: Mgr. Pavla Hyžíková
Mé vzdělání: SZŠ a VOŠ zdravotnická, fakulta sociálních studií Ostravské univerzity
Co mám za sebou: placenta Encapsulation Specialist H.E.R.B.A.L., USA – kurz pro odbornost zpracování placenty, Kineziologie, Bachovy esence, Péče o jizvu, Laktační liga, Spinning Babies, Austrálie, Mamila.sk, AmmaDula Akademie – kompletní vzdělávací kurz pro duly a mnoho dalších...
Proč dělám, co dělám: doprovody k porodu a laktační poradenství mne velmi baví a naplňuje. Jedná se o velmi náročnou práci, a to jak na vzdělávání – držet informace v trendu, tak i psychicky – předávání podpory ženám znamená, být sama v pohodě. Svou práci dělám srdcem. Snažím se opravdu o spokojenost svých klientek. Mám velkou radost, když se každé z nich daří v tom, co si samy vysnily. Sama se považuji za průvodkyni těhotenství, porodem a začátkem mateřství. Respektuji své klientky a předávám informace, které jsou podložené. V pomoci ženám jsem se skutečně našla. Mým hlavním motivem je posouvat tento obor dále, aby každá z žen dostala péči, kterou si zaslouží a nemusela při tom vystudovat vysokou školu mateřství již před porodem.
Co mně baví: mé koníčky jsou odjakživa koníčci. Opravu, miluji koně a sama jsem jezdila téměř 20let. Ráda se věnuji rozvoji osobnosti, psychickému seberozvoji. Také učím svou dcerku, učím v jejich komunitním klubíku a nechávám se tak neustále dětmi inspirovat. Je úžasné, že si myslíme, že vzděláváme my děti, přitom ony vzdělávají a rozvíjí nás samotné.
Má vize ve vztahu k mé práci: chci společně s ostatními pracovat na vylepšování našeho Centra péče o matku a dítě. Ráda bych, abychom společně vytvořily prostory, kde se ženy se svými partnery a dětmi budou cítit téměř jako doma a zároveň dostanou i kvalitní a odbornou péči. Ráda bych, aby celá nemocnice prošla školením Mamila.sk až dokonce (aktuálně jsme v procesu školení), kdy bude garance podpory kojení a kojících žen skrz veškerá oddělení naší nemocnice dle doporučení standardů WHO. Jde mi o to, aby se u nás žena s dítětem cítila dobře a podpořeně, a aby rodiče nemuseli se systémem bojovat, nemuseli z něj mít strach či obavy a došlo k vzájemné spolupráci na takové úrovni, že se fyzické tělo bude hojit s přehledem a psychické v rámci hospitalizace neutrpí, tím se naopak posilní.